Денеска не очекува сончев и топол ден

3
soncevo 40 stepeni

Денеска не очекува сончев ден, со мала до умерена облачност и со слаб, до умерен северен ветер. Попладне ќе има појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе достигне до 36 степени, а вредноста на УВ зрачењето ќе биде 8.

За утре метеролозите прогнозираат слично време. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 36 степени.

Викенд временска прогноза:

vremenska prognoza tri dena 14,15,16.08.2020

Можеби ќе ве интересира: