Сончево и топло претпладне, можен дожд попладне

2

Денеска времето ќе биде сончево и топло, со мала, до умерена облачност и со слаб, до умерен северен ветер. Попладне ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја. Температурата ќе достигне до 36 степени, а вредноста на УВ зрачењето ќе биде 8.

За утре се очекува сончево и топло, со мала, до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал помеѓу 26 и 36 степени.

Можеби ќе ве интересира: