464 граѓани казнети кои не носеле маска

2
policija mladinski

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од ширење на коронавирусот, регистрирани се 464 прекршоци, информираат од МВР.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со коронавирусот.

Можеби ќе ве интересира: