Црна Гора од утре ги отвора границите за Македонците

5
serbia_crna_gora_granica

Црна Гора утре ги отвора границите со Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Албанија, рече во утринската програма на телевизија Вијести, директорот на црногорскиот Институт за јавно здравје д-р Бобан Мугоша.

Тој изјавил дека за влез во Црна Гора најверојатно ќе биде потребен ПЦР негативен тест или серолошки ЕЛЕСА.

Мугоша истакнал дека денеска ќе биде оддржана онлајн седница на Националното координативно тело на која ќе бидат дефинирани начините за влез во Црна Гора од земјите од западниот Балкан.

Можеби ќе ве интересира: