Коцевски: Тројца новозаразени велешани, кластерите не се познати!

3
Infektivno Veles 997x485

Тројца новозаразени велешани се регистрирани во последните 24 часа, соопшти на денешната прес конференција Аце Коцевски, градоначалник на Велес. На новинарско прашање дали е познато како тие се заразиле, Коцевкси одговори дека таква информација нема.

По неколку денови без заразени, Велес повторно се појавува на листата на градови во кои се регистрирани нови случаи на коронавирус. Во моментов, во Велес има 25 граѓани кои се водат како активни случаи со коронавирус.

Од почетокот на пандемијата до денес, во Велес се регистрирани 241 инфицирани, од кои 203 се оздравени, а починаа 13 велешани.

Можеби ќе ве интересира: