недела, 20 септември, 2020
Реклама

Жерард Пике: Го достигнавме дното

pike

Жерард Пике како лидер во одбраната на екГо ипата на Барселона чувствува најголем срам по вчерашниот дебакл против Баерн Минхен . Како никогаш досега Барселона не била надиграна и декласирана на еден европски натпревар.

Веднаш по натреварот Пике немаше многу пофални зборови за неговите соиграчи.

„Го достигнавме дното. Ова е жива срамота. Јас се нудам да заминам, ако треба „свежа крв“ во екипата. Итно ни се потребни промени. Во Лигата на шампионите не бевме конкуренти, ниту пак во Примера“, изјави дефанзивецот Барселона.

Ова е првпат по далечната 1946 година Барса да прими осум гола на еден натпревар. Тогаш Севиља до врв ја наполни каталонската мрежа во меч од Кралскиот Куп.

Можеби ќе ве интересира:

Mon Жан - Играчки