Верижен судар кај семафорите во Велес

2
117691791_3550115528366943_3840454625221116110_n

Верижен судар меѓу четири автомобили се случи денеска околу 13 часот на крстосницата кај семафорите во Велес.

Во сообраќајната несреќа нема повредени, но по улиците на Велес има огромен метеж поради застојот на сообраќајот бидејќи полицијата врши увид и ја затвори за сообраќај улицата од семафорите кон бензиската пумпа Црна река.

117730355_604274063614556_559094808299580316_n
117862387_586447858931041_397594675636898922_n

Можеби ќе ве интересира:

https://batali.net/10214/video-gorazad-mihajlov-od-prvata-minuta-agresivno-protiv-renova/