недела, 20 септември, 2020
Реклама

(ВИДЕО) Прелчец: Три бода против Ренова – тоа ни е единствената цел во недела

Nikola Prelcec

По само една и тоа не целосна сезона, хрватскиот интернационалец во редовите на Борец, Никола Прелчец се наметна како еден од најдобрите напаѓачи во мак-фудбалот. Преле, како што го викаат соиграчите речиси на секој натпревар беше закана за голманите, често сам ги решаваше натпреварите, па во 23 кола, постигна 9 голови и заедно со Алими од Шкендија го делеше второто место на листата на стрелците, веднаш зад Никола Аврамовски од Вардар, кој постигна два гола повеќе.

На натпреварот против Вардар минатата недела, Прелчец не постигна гол, но имаше неколку зрели прилики за погодок. Затоа, со право, љубителите на фудбалот и посебно навивачите на Борец очекуваат да ја отвори сезоната со голови на градскиот стадион „Зоран Паунов“, токму на натпреварот во недела, против Ренова. Прелчец смета дека ако Борец ја прикаже играта и борбеноста како против Вардар, Ренова нема што да бара во Велес.

Во ексклузивното мини-интервју за Батали.нет, Прелчец зборува и за својот престој во Велес и за тоа дека почнал да го учи македонскиот јазик.

Погледнете го интервјуто со Никола Прелчец:

Можеби ќе ве интересира:

Mon Жан - Играчки