Силвио Берлускони позитивен на Ковид-19

Батали Blog

Силвио Берлускони позитивен на Ковид-19

1091133e-069f-11e8-9650-9c0ad2d7c5b5

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони бил позитивен на тестот за коронавирус и е во домашна изолација во својот дом во близина на Милано, а интервјуата за поддршка на неговите сопартијци за претстојните избори ќе ги прави од дома, соопшти неговата портпаролка.

Берлускони, кој е медиумски тајкун и поранешен сопственик на фудбалскиот клуб Милан, овој месец ќе наполни 84 години, а во 2016 година беше подложен на операција за замена на срцевиот залисток.

Берлускони девет години беше премиер на Италија и останува важна фигура во италијанската политика, и покрај законските проблеми, меѓу кои и пресудата за даночна измама од 2013 година.

Од почетокот на пандемијата досега во Италија се регистрирани 271 илјади случаи на ковид-19, а повеќе од 35 илјади луѓе починаа од вирусот.

Можеби ќе ве интересира:

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA