Денеска сончево, посвежо и ветровито

Батали Blog

Денеска сончево, посвежо и ветровито

Времето денеска ќе биде сончево, со мала локална облачност и посвежо. Ќе дува засилен, повремено силен северен ветер, кој на места ќе надминува брзина од 70 км/час. МАксималната температура ќе достигне до 31 степен.

Утре утрото ќе биде свежо, а преку денот ќе преовладува сончево, со слаб, до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 23 до 31 степен.

Временска прогноза за недела, понеделник и вторник:

Можеби ќе ве интересира:

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA