Несреќен пораз на младите фудбалски надежи од Шпанија

Батали Blog

Несреќен пораз на младите фудбалски надежи од Шпанија

Makedonija U 21

Репрезентацијата на Македонија до 21 година несреќно загуби на Националната арена „Тодор Проески“ од Шпанија со 0:1 во натпревар од 5. коло од квалификациите за Европското првенство.

Големиот фаворит, Шпанија од пенал во 82. минута дојде до водство, Димитар Митровски во 88. минута не искористи најстрога казна за нашата репрезентација.

Нашите надежи одиграа одличен натпревар и беа на прагот да освојат бод против европскиот првак и лидер во групата. Шпанија сега е сигурен лидер со 16 бода, пред Израел со 8 и Македонија со 7 бода.

Можеби ќе ве интересира:

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA