понеделник, 21 септември, 2020
Реклама

РЕКОРДНО НАМАЛУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВАТА! ЕВЕ КОЛКУ ЌЕ ЧИНАТ

Рекордно намалување на цените на горивата објави Регулаторната комисија за енергетика.

Од ноќеска, бензините СУПЕР 95 и СУПЕР 98 поевтинуваат за 7,5 денари, а дизелот за 6,0 денари.

Новите цени на горивата се: Еуросупер 95 ќе се продава за 54,5 денари, Еуросупер 98 за 56,5 денари и дизелот  за 48,5 денари

Драматичниот пад се должи на падот на цената на нафтата на светско ниво.

Од Регулаторна комисија соопштија дека поради корона вирусот, додека траат мерките, нема да има исклучување на вода, струја и парно.

Mon Жан - Играчки