Тројца истепале велешанец кај мостот „Гемиџии“

Батали Blog

Тројца истепале велешанец кај мостот „Гемиџии“

tepacka2

58-годишен велешанец бил нападнат од три лица во саботата попладне. Тепачката се случила среде бел ден, околу 15 часот, во строгиот центар на Велес, во близина на мостот „Гемиџии“ или кај велешани познат како „Нов мост“.

„На 06.09.2020 во 14.00 часот во Полициската Станица Велес, К.С. (58) од Велес пријавил дека на 05.09.2020 околу 15.00 часот на ул.„Илинденска“ бил физички нападат од три лица“, соопшпти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Фото: архива

Можеби ќе ве интересира:

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA