Велешанец истепал жена, таа го пријавила три дена подоцна

Батали Blog

Велешанец истепал жена, таа го пријавила три дена подоцна

47-годишен велешанец истепал осум години постара сограѓанка, која нападот го пријавила во полиција три дена подоцна. Инцидентот се случил во петокот околу 11 часот пред зградата во која живеела жената, во близина на СВР Велес.

„На 07.09.2020 год. во 10.00 часот во Полициската Станица Велес С.Ф.(55) од Велес пријавила дека, на 04.09.2020 год. околу 11.00 часот на ул.„Крсте Мисирков“, пред згарадата каде живее, била физички нападната од страна на А.М.(47)“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Фото: google maps

Можеби ќе ве интересира:

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA