МВР: 391 казни за неносење маски во последните 24 часа

11
policija mladinski

МВР ја известува јасвноста дека во текот на изминатите 24 часа на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 391 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со коронавирусот.

Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1905 лица.

Можеби ќе ве интересира: