Маж со секира си ја заклал сопругата во спалната соба и избегал

Батали Blog

Маж со секира си ја заклал сопругата во спалната соба и избегал

Секира со нож

Шеесет и седумгодишен жител на Гостивар е осомничен за убиство на неговата сопруга. Според информациите на полицијата и Обвинителството, тој со секира ѝ нанел повеќе убодни рани на жената од кои починала. Осомничениот е во бегство.

„Денеска (10 септември) во 6 часот и 50 минути, В.И.(33) од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека во спалната соба од семејната куќа ја пронашол усмртена неговата мајка Џ.И.(60). Осомничен дека го извршил убиството е Б.И.(67) сопруг на Џ.И. и татко на пријавителот, кој со остaр предмети ja усмртил“, велат од полицијата.

Осомничениот по извршеното кривично дело се дал во бегство и во моментов е недостапен на органите на прогонот.

Можеби ќе ве интересира:

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA