МВР: По однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 533 прекршоци

9
policija

МВР објави дека во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија регистрирани се 533 прекршоци за непочитување на мерката за носење лична заштита на лице.

Од таму апелираат до сите граѓани да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со коронавирусот.

Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1964 лица.

Можеби ќе ве интересира: