Шест починати и 44 нови случаи на ковид 19 во Бугарија

15
kovid pocinat pacient

Во последните 24 часа во Бугарија се потврдени 44 нови случаи со коронавирус, a шест лица починаа.

Најголем број на новозаразени има во Софија, девет, во моментов во Бугарија има 4.522 активни случаи.

Од почетокот на пандемијата во Бугарија се регистрирани 18.863 случаи на коронавирус, а починале 761 лице.

Можеби ќе ве интересира: