Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Батали Blog

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

ibra-kiki

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус, ова беше откриено пред натпреварот помеѓу Милан и Бодо Глимт. После Лео Дуарте, ова е втор случај на коронавирус во Милан.

На неколку часа пред мечот со Бодо/Глимт во Лига Европа, Милан информираше дека Златан е фудбалерот кој има позитивен тест на коронавирус, па искусниот напаѓач сега ќе мора да мине процес на изолација.

Поради протоколот кој го налага УЕФА, сите вработени во Милан и играчите од првиот тим мораа да подлегнат на нови тестови, по кои тренерот Стефано Пиоли сега остана без Златан Ибрахимовиќ за вечерашниот меч во Лига Европа.

Можеби ќе ве интересира:

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA