Велешанец пронајден мртов во својот стан

Батали Blog

Велешанец пронајден мртов во својот стан

Policija lenta

64-годишен велешаниц бил пронајден мртов во својот стан вчера. Полицијата околу 10 часот добила повик дека на улица „Славко Ѓорѓиев“ го пронашле телото на починатиот.

„На 24.09.2020 во СВР Велес било пријавено дека околу 10.00 часот на ул.„Славко Ѓоргиев“ во Велес, во својот стан бил пронајден починат С.А.(64). Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, без траги на насилство“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Велес, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Можеби ќе ве интересира:

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA