Денеска дождливо и постудено

27

Денеска времето ќе биде променливо облачно, посвежо и ветровито, уште од утринските часови со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилни врнежи (над 30 л/м2), грмежи, силен ветер (над 80 км/ч.) и услови за појава на град. Кон крајот на денот времето ќе се стабилизира. Максималната температура ќе достигне до 25 степени.

Утре не очекува променливо облачно, со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен, јужен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 14 до 25 степени.

Прогноза за понеделник, вторник и среда:

Можеби ќе ве интересира: