Како последица од Ковид-19 утрово почина заменик-градоначаникот на Скопје

0
13
Enver Maliki zamenik gradonacalnik na Skopje
Enver Maliki zamenik gradonacalnik na Skopje

Од компликции на ковид-19 почина заменик-градоначалникот на Скопје Енвер Малиќи, потврдија од Град Скопје.

Малиќи почина утрово во болницата „Систина“, откако беше хоспитализиран поради низа здравствени проблеми, а беше заразен и од коронавирусот.

Малиќи на последните локални избори беше избран како советник на Град Скопје од листата на ДУИ. Тој беше управител на компанијата „Гемак трејд“ и сопственик на хотелот „Парк спа“ на кејот на Вардар во Скопје.