Доналд Трамп најави можна нова кандидатура за претседател на САД во 2024

0
17

Aмериканскиот претседател Доналд Трамп, најави можна нова кандидатура за претседател на САД во 2024 година, пренесува агенцијата „Асошиејтед прес“.

„Поминаа неверојатни четири години. Се обидуваме да имаме уште четири години. Во спротивно, ќе се видиме за четири години“, им рече Трамп на собраните на приемот во Белата куќа.

Снимка од обраќањето на Трамп беше објавена во живо на социјалните мрежи од еден од гостите.

Можеби ќе ве интересира: