МВР активна на терен, голем број на граѓани казнети по однос на мерката за носење лична заштита на лице

0
12
Policija kaznuva

Во текот на изминатите24 часа на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 625 прекршоци.

МВР апелира до сите граѓани да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со коронавирусот.

Можеби ќе ве интересира: