Полицијата повторно казнува, санционирани граѓани по однос на мерката за носење лична заштита на лице

0
8
policija maski

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.12.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 548 прекршоци.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Maкедонија од почетокот на епидемијата изнесува 67311, бројката на оздравени пациенти е 42872, на починати е 1901, а бројот на активни случаи изнесува 22538.

Можеби ќе ве интересира: