Тешка сообраќајна несреќа, едно лице го загуби животот

0
10
soobrakajna nesrekja
soobrakajna nesrekja

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случи околу пладне на магистралниот пат Гостивар-Кичево.

Според информациите на секторот за внатрешни работи во Тетово, несреќата се случила околу 11:30 часот во близина на одделението за патен сообраќај на ОВР Гостивар, кога камион-миксер удрил во пешак.

Од повредите здобиени по ударот 31 годишниот А.М починал на лице место.

За време на увидот што го вршеше екипа на ОВР Гостивар, сообраќајот на магистралата од патарина до здуњска раскрсница се одвиваше со регулирање. По увидот треба да станат појасни причините за несреќата и пешакот се нашол на коловозот.

Можеби ќе ве интересира: