Автомобил се преврте на автопатот Скопје – Велес

0
12
Prevrten avtomobil Skopje-Veles
Prevrten avtomobil Skopje-Veles

Автомобил се превртел вчера попладне на автопатот Скопје – Велес, пишува 24 Инфо.

Сообраќајната незгода се случила на излезот од главниот град Скопје, каде се превртел автомобилот.

Не е познато колку повредени има и дали во сообраќајната несреќа учествувало и друго возило.

Можеби ќе ве интересира: