Пораз за Превалец, Илинден продолжува да тоне на табелата

0
14
Prevalec - Mladost

Во битката за врвот на Трета лига југ, екипата на Превалец беше поразена на гостински терен од екипата на Ново Црнилиште со резултат 4 : 1.

Екипата на Илинден од Башино село продолжува со лошите игри. Тие со пораз се враќаат од Марена каде беа совладани со 2:0, и со тоа продолжи тонењето кон дното на табелата.

На останатите натпревари се постигнати следниве резултати:

Ново Црнилиште – Превалец 4 : 1

Локомотива – Вардар Неготино 1 : 1

Питу Гули – Обршани 0 : 0

Напредок Крушеани – Братство 2 : 1

Младост Удово – Младост 1930 1 : 0

Дојранско езеро – Динамо 9 : 3

Марена – Илинден 2 : 0

Веќе утре се игра ново вонредно коло. Превалец го пречекува Дојранско езеро, додека Илинден од Башино село ја пречекува екипата на Ново Црнилиште.

Можеби ќе ве интересира: