529 казни за неносење на заштитна маска

0
12
Luge so maski

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од коронавирусот регистрирани се 529 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи воеднo апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Можеби ќе ве интересира: