Важно соопштение за јавност поврзано со Ковид-19 од велешката болница

0
12
Veleska bolnica 997x485

Сите оние кои во моментов имаат некој близок кој се наоѓа на инфективното одделение во велешката болница, а немаат информација за нивната здравствена состојба, истото можат да го сторат во периодот 13 до 17 часот.

„На инфективното одделение информации за пациентите кои се лекуваат може да се добијат од 13 до 17 часот на телефон 079349772“, се вели во сооштението од велешката болница.

Портпаролот на болницата д-р Весна Неделковска Николова информира дека во моментов вкупниот број на хоспитализирани пациенти е 80 од кои 69 се позитивни, 10 се сомнителни на коронавирусот и еден е негативен, додека 30 пациентите се на кислородна поддршка.

Автомобил се преврте на автопатот Скопје – Велес

Можеби ќе ве интересира: