Качевски од Струга, главен судија на натпреварот Академија Пандев – Борец

0
9
Jovan Kacevski Struga Sudija

Joван Качевски од Струга ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 16 коло во Првата лига меѓу Академија Пандев и Борец кој во среда (9 декември) со почеток од 13 часот се игра на Спортскиот центар „Пандев“ во Струмица.

На Качевски ќе му помагаат Лозаноски Злате од Битола и Разме Бакрачески од Струга, а четврти судија ќе биде Благојче Ралевски од Битола.

Шкупи и Вардар ќе се судрат во дербито на колото на Чаир, а на центарот ќе стои Димитар Мечкаровски. Шкендија ќе ја пречека Беласица во Тетово, а судија ќе биде Константин Влахо.

Во Кратово, Струга Трим Љум му гостува на Силекс , правдата ќе ја дели  Крумислав Ѓоргиев.

Работнички и Ренова ќе се соочат на Арената „Тодор Проески“ во  каде главен судија ќе биде Александар Грујоски, додека во Ѓорче Петров Македонија ЃП ќе биде домаќин на Пелистер и главен арбитар е Маријан Гоцевски од Струмица.

Можеби ќе ве интересира:

.