(ФОТО) Наместо околу него, велешанец влета среде кружен ток кај Авона

0
9
Avtomobil izleta na kruizniot kaj avoma
Avtomobil izleta na kruizniot kaj avoma

Велешанец попладнево со својот автомобил го промашил коловозот и наместо околу кружниот ток кај Авона, влета во него.

avtomobil kaj kruzen avona

Неговото возило навлезе во зеленилото кое се наоѓа во кругот, а засега нема информации за повредени во незгодата.

Полицијата врши увид, а сообраќајот се одвива нормално.

Moжеби ќе ве интересира: