Казнети 873 лица за неносење маска

0
12
Luge so maski
Luge so maski

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 873 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Можеби ќе ве интересира: