Регистрирани се 697 прекршоци за неносење маска

0
13
Zastitni maski

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.12.2020 година) на територијата на Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се  697 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Можеби ќе ве интересира: