Ограбена велешка обложувалница

0
14
grabez

Разбојник ограбил обложувалница во Велес, синоќа пред полноќ. Тој и се заканил на вработената и и ги одзел парите, соопшти полицијата.

„На 13.12.2020 околу 23.50 часот во обложувалница во Велес со закана од вработената Г.Л.(20), едно лице одзело пари“, рече Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира: