Се запали покрив на штала во Велес, во несреќата нема повредени

0
13
ogin
ogin

Во полициска станица Велес во текот на вчерашниот ден вчера било пријавено дека настанал пожар на покривна конструкција на штала сопственост на С.С 61-годишен велешанец. Шталата се наоѓа пред влезот на Велес, кон крзнарската индустрија.

Верољуб Додевски, портпаролот на СВР Велес информира дека во моментот кога настанал пожарот во шталата немало никој, огнот сам се изгаснал и нема повредени лица.

Полицијата извршила увид на местото на настанот.

Можеби ќе ве интересира: