Пронајдено е телото на прилепчанката по која се трагаше неколку денови

0
13
policija-mk (1)

Безживотното на 50 годишната прилепчанка по која се трагаше е утринава е понајдено во водите на прилепското вештачко езеро. По нејзе се трагаше откако го напуштла својот дом околу 23 часот на 16 декември.

Во градот и во околината со доброволци континуирано се вршеше целодневна потрага по 50-годишната Весна Николоска.

„Денеска во 09.15 часот во водите на езерото кај рудникот ,,Сивец” во Прилеп било пронајдено телото на В.Н. (50) од Прилеп, за која нејзиниот сопруг Т.Н. (51) на 17-ти декември пријави дека се оддалечила од домот. Увидот бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото ќе биде предадено на обдукција“, информираат од МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото ќе биде предадено на обдукција.

Можеби ќе ве интересира: