Велешанец физички ја нападнал сопругата

0
28
semejno nasilstvo

Велешанец на 38-годишна возраст вчера физички ја нападнал својата сопруга. Инцидентот се случил во куќата каде што двајцата сопружници живееле, по што таа го пријавила во полиција.

„На 19.12.2020 во 17.15 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Е.Х.(38) од Велес, поради сомнение дека физички ја нападнал неговата 34-годишна сопруга. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.“

Можеби ќе ве интересира: