(АМСМ) Возачите да внимаваат, намалена видливоста на повисокоите места

0
14
Magla

Од авто мото сојузот ги информирааат возачите дека на планинските превои Ѓавато, Пресека и Буково утрово има магла поради што видливоста е намалена од 50 до 100 метри.

На останатите патни правци низ државата, сообраќајот се одвива без забрани, по наместа влажни коловози, се вели во соопштението од Авто мото сојузот на Македонија.

Од АМСМ алепираат до сите возачи внимателно да ги следат поставените знаци на патиштата.

Можеби ќе ве интересира: