Нема нови заразени велешани, 18 случаи со коронавирус во последните 24 часа

1

Во последното деноноќие се регистрирани 18 нови случаи на заразени со коронавирус. Меѓу нив нема велешани. Со ова, бројката на заразени во Македонија изнесува 219 лица.

Преглед по градови на новозаразени во последните 24 часа:

Скопје (11), Прилеп (4), Куманово (2), Тетово (1).

Министерот за здравство Венко Филипче закажа нова прес конференција во 14:30 часот.

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (11), Прилеп (4),…

Geplaatst door Венко Филипче op Vrijdag 27 maart 2020