вторник, 22 септември, 2020
Реклама

(ВИДЕО) Нема коронавирус кај 32 велешани, чии резултати стигнаа попладнево

Нема новозаразени од коронавирус кај 32 велешани кои биле во контакт со тројцата заболени. Нивните резултати стигнаа попладнево во Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) во Велес. Се чекаат резултатите на уште 28 луѓе, од вкупно 60-те колку што беа тестирани, вели првиот човек на ЦЈЗ Велес Тони Димитриевски.

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција рече дека резултатите на тестираните велешани ќе стигнат утре.

Министерот Филипче откри дека од денеска тимот на ЦЈЗ Велес е засилен со епидемиолози од Скопје.

Овде погледнете ја целата изјава на министерот Филипче, поврзана со Велес:

Mon Жан - Играчки