четврток, 24 септември, 2020
Реклама

Велешкиот градоначалник Аце Коцевски нема коронавирус

Ace Kocevski 26.03.2020

Негативни се тестовите за коронавирус на велешкиот градоначалник Аце Коцевски. Тој и неговата сопруга ја немаат болеста, објави градоначалникот Коцевски пред малку на својот профил на фејсбук. Тој беше тестиран бидејќи неговата сопруга имале контакт со двајца од заразените велешани, на кои им била матичен лекар. Коцевски и неговата сопруга од завчера се во самоизолација.

Драги фб пријателки и пријатели, Ве известувам дека резултатите од земените примероци за корона вирусот и за мене и за…

Geplaatst door Ace Kocevski op Vrijdag 27 maart 2020

Mon Жан - Играчки