Времето денеска сончево со слаб умерен ветер

2

Времето денес ке биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура ке се движи од 15 до 22 степени.

Од УХМР соопштуваат дека следува стабилен период, на сончево и топло време со пораст на дневните температури.

Од сабота ке има промена на временската прогноза каде ќе има зголемување на облачноста, а од идната недела ќе има услови за локален дожд.