(Видео) Тепачка и пукање на Матка

2

Попладнево во Матка дошло до пресметка меѓу две групи, а имало и истрел од огнено оружје.

Настанот се случил околу 15 часот кога М.С со уште неколку лица физички ги напднал А.С и А.С, а во расправијата бил испукан и истрел од огнено оружје. Расправијата настанала во врска со движењето на чамците за туристи во правец према пештерата.

Од МВР информираат дека се работи на расчистување на случајот.

На социјалните мрежи кружи и видео од настанот кој се случи околу 15 часот.