(ВИДЕО+ФОТО) Автомобил полн со патници излета на пруга и во него удри воз во близина на Агриа

Батали Blog

(ВИДЕО+ФОТО) Автомобил полн со патници излета на пруга и во него удри воз во близина на Агриа

Воз удри во автомобил вечерва околу 19 часот, во близина на дирекцијата на Агриа, во близина на јужниот влез на Велес. Автомобилот излетал од коловозот и паднал на железничката пруга, а на него налетал воз кој се движел на линијата Велес – Гевгелија.

Во моментот на несреќата во возилото марка Рено имало пет патници, тројца мажи, една жена и дете. Еден од патниците е пренесен на клиниките во Скопје, а здравствената состојба на другите патници засега е непозната.

Gallery not found.

На местото на несреќата е единица на противпожарната бригада, а јавен обвинител со помош на полицијата врши увид. Железничкиот сообраќај на оваа меѓународна пруга е во прекин.

Екипата на Батали.нет која ги испрати овие фотографии и снимка е на местото на несреќата. Повеќе информации и фотографии очекуваме доцна во ноќта или утре наутро.

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA