Мила Царовска и Дамјан Манчевски одат во изолација

1

Мила Царовска, вицепремиерката за економски прашања, министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски и Висар Ганиу градоначалникот на Чаир, ќе мора да бидат во самоизолација, откако биле во контакт со заразен од коронавирусот.

Царовска и Манчевски биле во контакт со Мухамед Зекири кој вчера објави дека е позитивен на Ковид 19, заедно со неговата сопруга и неговата ќерка.

Градоначалникот на Чаир на својот фејсбук профил објави дека во изолација е само поради контакт со заболен од коронавирусот.