понеделник, 21 септември, 2020
Реклама

Седумгодишно дете паднало од тераса

Kavadarci dron 997x485

Седумгодишно дете од Кавадарци се здобило со тешки повреди откако паднало од терасата на куќата во која живеело.

Несреќата се случила вчера околу 14 часот, на улица „Браќа Џурнови“ во Кавадарци.

Поради сериозноста на повредите, детето било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Mon Жан - Играчки