ОФИЦИЈАЛНО: 76 заразени, двајца велешани позитивни на коронавирус

Батали Blog

ОФИЦИЈАЛНО: 76 заразени, двајца велешани позитивни на коронавирус

Infektivno Veles

Двајца новозаразени велешани регистрира Институтот за јавно здравје, а во цела држава бројката изнесува 76.

Најмногу има во Скопје 52, Тетово 14, Куманово и Гостивар по два нови случаи, а по еден во Штип, Кочани, Пробиштип и Кратово.

Институтот за јавно здравје регистрира 26 оздравени пациенти, а во ГОБ „8 септември“ почина пациентка од Струга (56г) примена во болницата на 21 мај како сомнителна на ковид, потврдена позитивна по прием во болница.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 2391, бројката на оздравени пациенти е 1595, на починати е 141, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 655.

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA