петок, 25 септември, 2020
Реклама

(ВИДЕО) Се појави снимка од Мицкоски како се движи пред кафеаната на „Боемска“

mickoski na boemska

Видео-снимка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како се движи пред кафеaната по улицата Боемска, во чиј затворен дел пред два дена седеше со уште двајца пријатели, се појави на фејсбук.

Видеото го сподели поранешната новинарка Јорданка Ивановска. Видеото е кратко и трае неколку секунди, но се гледа Мицкоски како се движи и врти во десно за влез во кафеаната.

Мицкоски призна дека седел во затворениот дел во кафеана во Дебар Маало, но рече дека не бил доволно информиран за протоколите.

❗#Христијан #Мицкоски, снимен како влегува во затворениот и забранет дел во кафеаната ,,Чардак". Без маска. Пред инцидентот со Пазарна инспекција, спречена во вршење на контрола во овој објект, кој, сега има кривична и пред да седне со своето друштво, кое, неофицијално и непотврдено биле: 👉д-р Владо Столевски [кој живее во заедница со Јасна Мандиќ, обвинета во ,,Рекет], 👉Љупчо Андоновски, екс директор на ДБК и 👉Ален Зекиров, екс телохранител на Сашо Мијалков [седел на страна].Повеќе на линкот:https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10222378208903991&id=1230857287Мицкоски, самиот вчера, на тв, се пофали дека се поздравил со многу луѓе на Боемска улица во Дебар маало.И, бидејќи е многу славен како џанам да е Џенифер Лопез, луѓе ми испратија снимка каде се гледа како маската ја мафта в рака и не му е прописно ставена на лице. Луѓето си го снимале чоканчето, овој им влетал во кадар. Јавниот интерес е поголем од чоканчето. #Мицкоски, ти како се поздравуваше со луѓе без маска❓Колку владини уредби прекрши пред некој ден, како да си над сите закони❓Каква порака од позиција на лидер на ВМРО-ДПМНЕ испрати на граѓанството за време на пандемија #КОВИД19 – правете што сакате, како јас што си правам и кажете на крај дека не знаете протоколи❓А, знаеш колку луѓе твој Наќе казни за неносење маски како ти? Тебе ти треба некој да ти нацрта дека е пандемија или што е работава?И ти си сакал да водиш држава. Во некој нареден живот можеби и ќе ти се исполни оваа желбичка.

Публикувахте от Jordanka Ivanovska-Joci в Петък, 5 юни 2020 г.

Поврзани вести:

Mon Жан - Играчки