четврток, 6 август, 2020
Најнови вести
Реклама

Фатен велешки нарко-дилер

amfetamini i kapsuli

Полицијата поднесе кривична пријава против 47-годишниот Т.М. од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

SkillUP

Полицијата минатата година изврши претрес во домот на пријавениот на улица „Прохор Пчински“ во Велес, при што пронајде и одзема амфетамини и повеќе капсули.

Поврзани вести:

Реклами
Mon Жан - Играчки